1. Domov
 2. /
 3. Príbehy
 4. /
 5. V roku 2021 sme toho spolu veľa dokázali

V roku 2021 sme toho spolu veľa dokázali

Ďalší rok je pomaly za nami a my by sme preto radi zhrnuli, čo sme za tento rok stihli a zároveň by sme chceli uviesť, čo chystáme do budúcna.

Rok 2021 bol pre mnohých z nás náročný, keďže na Slovensku a aj vo svete stále zúri pandémia. Veľa rodín sa v tomto čase muselo vysporiadať s home officom a dištančným vyučovaním, stratou práce, či dokonca stratou blízkeho. Pomoc potrebovali mnohí. No a my sme sa túto pomoc snažili sprostredkovať.

Ako vyzerala pomoc OZ Zdieľaj v roku 2021? Tu uvádzame zhrnutie.

 • Spolupráca s Yeme

Vďaka tejto úžasnej spolupráci nevyjde ani omrvinka nazmar. Zostatkové sladké a slané pečivo a iné dobroty od Yeme totižto rozdávame dvakrát v mesiaci rodinám, mamám samoživiteľkám, osamelým seniorom a tým, ktorí to potrebujú. 

 • Spolupráca s Ateliér Les a agentúrou OK

Ide o skvelú spoluprácu, vďaka ktorej sa deti z rôznych rodín dostanú na letný tábor grátis. Nie každá rodina si totižto môže dovoliť poslať dieťa do tábora. Tento rok sa nám podarilo umiestniť desať detí z rodín na denný a pobytový tábor.

 • Spolupráca s organizáciou Adra

Vďaka Adre vieme pomôcť rodinám novým oblečením, výbavou do domácnosti aj hračkami.

 • Sponzorské dary od firiem Tuli, Sedita, Penam, Premac ako aj od zamestnancov Tatrabanky či International American School v Bratislave  

Firma Tuli nám darovala sedací vak, ktorý urobil radosť jednej rodinke so šiestimi deťmi. Je dôležité, aby deti mali svoje jedinečné miestečko na oddych. Aj takéto drobnosti vedia skutočne potešiť. Deti vieme potešiť aj sladkosťami a potravinami, ktoré sme dostali z ďalších firiem.

 • Spolupráca s firmou Palma

Táto firma nám dodala hygienické a dezinfekčné prostriedky pre naše rodiny.

 • Pomáhame nakupovaním potravín

Potravinová pomoc je jednou z najdôležitejších, keďže ide o naplnenie tých najnevyhnutnejších potrieb človeka. Vďaka dobrým ľuďom sme túto pomoc poskytli desiatkám rodín. Pomôcť môžete aj vy. Pripravili sme dokonca nákupný zoznam, podľa ktorého sa vám bude pomáhať jednoduchšie. Ďakujeme mnohým darcom a firmám, ktoré nám v tomto pomáhajú.

 • Materiálna pomoc

Či už matka potrebuje kočiar pre svoje dieťa, oblečenie, či školské potreby, vždy sa snažíme tieto prosby o pomoc splniť. Vďaka úžasným ľuďom, ktorí sú ochotní darovať veci po svojich deťoch alebo dokonca ísť a nakúpiť nové veci, sme v roku 2021 pomohli viacerým rodinám. K tejto pomoci by sme zaradili aj darovanie notebookov či počítačov pre žiakov, ktorí boli nútení ostať na dištančnom vyučovaní, ale nemali k dispozícií technológie, ktoré by im zabezpečili prístup k online vyučovaniu. Všetkých darcom ďakujeme.

 • Novorodenecké hniezda pre Kramáre a novonarodenecké oblečenie pre novonarodenecké oddelenie v nemocnici Antolská

Nemocnici na Kramároch sme darovali 3 novorodenecké hniezda. Veríme, že bábätkám sa v nich bude páčiť a nemocnica ich naplno využije.

 • Pomoc útulkom pre psíky v Piešťanoch a OZ Útuláčik v Brezne

Týmto útulkom sme podali pomocnú ruku formou materiálnej pomoci.

 • Pomoc pre Etiópiu

Nezostali sme len na území Slovenska, pomáhať chceme aj cez hranice, preto sme počas septembra a okróbra 2021 zbierali detské veci pre nemocnicu v hlavnom meste v Etiópii.

 • Školské obedy a elektrina

Zahraničné maminy žijúce v Bratislave (skupina Mamaslava) sa rozhodli prispieť na elektrinu dvom rodinám po dobu 3-4 mesiace a jednej mamine samoživiteľke po dobu dvoch rokov. Je to hrejivé gesto.

 • Pomáhame aj pomocou koučovania, mentorovania, sieťovaním s právnym a finančným poradenstvom

Aktuálne prebieha:

 • Vianočná zbierka 2021

A čo prinesie budúcnosť?

Stále chceme pokračovať v tom, čo robíme a rozhodne nechceme zaspať na vavrínoch. Preto pracujeme aj na ďalších zaujímavých spoluprácach, vďaka ktorým sa ľudia v núdzi dostanú v tomto prípade ku kvalitným službám a produktom.

Momentálne už viac ako mesiac, od októbra, prebieha pilotný projekt bezplatného vyučovania anglického jazyka vďaka jazykovej škole Volis. Mamy samoživiteľky v krízovom centre Repuls v Petržalke sú vďačné za online vzdelávanie a túto fantastickú príležitosť. Salón krásy La meche už od leta ponúka svoje kadernícke služby pre mamy samoživiteľky a pridal sa aj salón DNJ. Zmrzlináreň u Bajrama v Petržalke hostí pri príjemnom posedení a ako povedala jedna mamina s rodinkou, sú to hotové “Vianoce”.  Máme v úmysle osloviť ďalšie firmy a služby, aby spríjemnili ľuďom v nie ľahkej ekonomickej situácii ich život.

Rozhodne nás nezabudnite sledovať aj na našej sociálnej sieti facebook OZ Zdieľaj, kde pridávame aktuálne informácie, aktivity aj výzvy, do ktorých sa môžete zapojiť aj vy a tak pomôcť niekomu, kto to skutočne potrebuje a zároveň budeme radi, keď nám venujete svoje 2% budúci rok 2022.

Predošlý článok
Matky samoživiteľky to nikdy nemali ľahké, pandémia situáciu len zhoršila

Chcete pomáhať?

Možností je veľa, od bežného nákupu až po finančnú pomoc na konkrétny problém rodiny. Vždy vám dáme vedieť komu Váš dar pomohol.

Poznáte niekoho kto potrebuje pomoc?

Dajte nám vedieť. Spoločne skúsime nájsť riešenie.

Menu